Шкільний музей

В навчальному закладі функціонує історико-краєзнавчий музей, який був створений у 2003 році, має положення про музей, реєстраційний номер свідоцтва № 026, зареєстрований Запорізьким обласним центром туризму і краєзнавства учнівської молоді від 20.11.2007 року.

Приміщення музею складається з однієї класної кімнати, площею 65 м2, з них під експозицією 50 м2, під фондами 2 м2. Загальна кількість експонатів по книзі фондів 410. В експозиції нараховується 12 експозиційних розділів, які присвячені основним етапам розвитку міста народознавству, сторінкам трудового і героїчного минулого, а також історії школи. На центральній вітрині музею державні символи України, символи міста Токмака, герби, прапори, гімни. Бокові планшети присвячені славним синам України та славі козацтва. Тут же на вітринах виставки книг, серед яких – Книги пам’яті Запорізької області, книги по краєзнавству, про Велику Вітчизняну війну та інші. Є в музеї альбоми і тематичні папки, які розповідають про роботу музею.

З моменту відкриття музей став центром організації національного, патріотичного, громадянського, морального виховання учнів, центром координації спільних дій з громадою мікрорайону «Ріжок».

Основні напрямки роботи:

— традиційні свята до Дня міста і Дня Перемоги;

— зустрічі, Уроки мужності з ветеранами;

— екскурсій для учнів, гостей;

— виховні години з народознавства;

— створення збірок рефератів, альбомів;

— виставки нагород, учнівських творів;

— участь у дослідженнях і конкурсах дитячих творчих робіт;

— співпраця з Радою ветеранів міста.

Деякі заходи висвітлені у фотоальбомах, відмічені гостями у Книзі відвідувачів.

Робота музею була відзначена на обласному рівні – в 2004/2005 роках музей був тричі нагороджений грамотами, книгами, за участь в обласних конкурсах: ІІ місце у пошуковому конкурсі «Ніхто незабутий, ніщо незабуте», ІІІ місце у пошуковому історико-літературному конкурсі «Патріотами не народжуються, патріотами стають». Грамотою Обласного центру патріотичного виховання молоді Запорізької обласної державної адміністрації за І місце в обласному конкурсі-огляді музеїв – 2007 рік.